صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان:

شاخص برخورداری جمعیت روستایی استان سمنان از گاز به بیش از 90 درصد ارتقاء می یابد

حرکت در مسیر تعالی و بهبود مستمر، ضامن دستیابی به چشم انداز شرکت گاز استان سمنان در افق برنامه 1399 است. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شریفی نژاد مدیر عامل شرکت گاز استان سمنان در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت در سال 97 که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال 97 علاوه بر نصب تعداد 3797 انشعاب در سطح استان، بالغ بر 168 كيلومتر شبكه گاز اجرا شده است و به اين ترتيب طول زيرساخت خطوط گازرساني استان به حدود 4650 كيلومتر بالغ مي‌شود.

وی افزود: علاوه بر این، 8740 مشترک جدید شهری و روستایی پذیرش و 217 واحد صنعتی و کشاورزی و 2 نیروگاه مقیاس کوچک از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند که از اقدامات شاخص شرکت گاز استان در سال گذشته محسوب می شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود، کسب رتبه ششم همراه با دریافت تقدیرنامه پنج ستاره نخستین دوره جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران را از مهمترین توفیقات شرکت گاز استان سمنان در سال 1397 برشمرد.

وی ادامه داد: کسب رتبه نخست معیار نتایج کلیدی، رتبه دوم معیار مسئولیت اجتماعی و رتبه سوم معیار منابع انسانی و معیار فرآیندها، محصولات و خدمات شرکت های گاز استانی در این ارزیابی، از پویایی و بهبود مستمر این شرکت در مسیر دست یابی به اهداف کلان و استراتژیک حکایت دارد.

شریفی نژاد افزود: با وجود پراکندگی گسترده جمعیت در سطح استان که به تبع آن، هزینه ساخت و توسعه زیرساخت در آن به مراتب بالاتر از میانگین کشوری است؛ اما با عنایت خداوند متعال و همت بلند کارکنان و پیمانکاران شرکت گاز، در حال حاضر، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و 87 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار هستند و انتظار می رود با اتمام و بهره برداری از پروژه های در دست اجرای این شرکت، شاخص برخورداری جمعیت روستایی استان به بیش از 90 درصد ارتقا یابد.

وی با اعلام اینکه ساليانه بالغ بر 650 ميليون مترمكعب گاز به نيروگاه هاي سيكل تركيبي و كوچك مقياس و حدود 630 ميليون مترمكعب گاز به واحدهاي صنعتي و توليدي استان تحويل داده مي شود؛ گفت: به اين ترتيب نقش شركت گاز در توسعه، اشتغال و پايداري شبكه برق استان بي بديل است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با بیان اینکه چشم انداز شرکت گاز استان در افق برنامه ۱۳۹۹، افزایش سهم گاز طبیعی در سبد انرژی استان به ۷۰ درصد است، ادامه داد: گازرسانی به روستاها با هدف گسترش رفاه و عدالت و گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی با هدف رونق تولید و اشتغال از راهبردهای شرکت گاز برای دستیابی به این چشم‌انداز است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/05 - ١٤:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 747
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب