صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

اولین جلسه شورای پژوهش شرکت گاز استان سمنان در سال 99 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان از برگزاری اولین جلسه شورای پژوهش در سال 99 خبر داد و گفت: این جلسه با موضوع ارائه نتایج پروژه پژوهشی امكان سنجي استفاده از حافظه مغناطيسي فلزات در شناسايي وضعيت لوله هاي مدفون گاز با حضور اعضای شورای پژوهش و همکاران علاقه مند در سالن کنفرانس شرکت گاز استان سمنان برگزار شد.

 

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان مجری طرح پژوهشی فوق بوده كه در آن انواع روشهاي موجود براي شناسايي آنوماليهاي خطوط فلزي مدفون بررسي و با روش معرفي شده MMT(Metal Magnetic Tomography)  كه ناشي از پديده MMM (Metal Magnetic Memory)  مي باشد مقایسه لازم صورت پذیرفت، که درنتیجه مقرر شد نتايج تحليل و دستورالعملهاي مورد نياز بهره برداري توسط مجري به موازات تكميل گزارش نهايي ارائه شده ارسال گردد.

لازم به توضیح است روش MMM به نوعی روش غیر فعال می باشد كه تغيیرات بوجود آمده در حضور میدان مغناطیسی زمین در نواحی و مناطقی که خوردگی و یا هر تنش دیگری اعمال شده است را تحت عنوان حافظه مغناطیسی ضبط می کند. با اندازه گیری اين تغييرات مي توان به ناهنجاری‌های موجود در لوله های مدفون گاز پی برد.

گفتنی است با توجه به شرايط خاص كشور و شیوع ويروس كرونا، اين جلسه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/07 - ١٤:٢٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1245
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب