صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز:

تولید ایمن و پایدار گاز به رغم شرایط سخت؛ عملکرد سال ۹۸ شرکت ملی گاز ایران

سال ۹۸، یکی از سال های بسیار خوب شرکت ملی گاز ایران در بخش تأمین منابع مالی و انضباط مالی بود، ضمن آن که به رغم شرایط دشوار تحریم، توانستیم شرایط خوبی را در تأمین گاز داشته باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در تشریح اقدامات و دستاوردهای سال ۹۸، با بیان این مطلب، اظهار داشت: شرایط خوب تأمین گاز از نظر این که ما توانستیم فروش گاز را مطابق برنامه داشته باشیم و در مقابل، در بحث انضباط مالی، توانستیم رویکرد خود را از رویکرد عملیاتی به رویکرد هلدینگ‌داری تغییر دهیم که موفقیت بزرگی بود.

وی ادامه داد: سال گذشته سال خاصی از همه جهات بود؛ بدین معنی که ابتدا و انتهای سال در برخی مناطق سیل آمد. تحریم‌ها روز به روز سخت‌تر می‌شد و به شدت نگران تأمین منابع مالی بودیم، ولی با خوشبینی نسبت به شرایط، حداکثر تلاش خود را در این زمینه کردیم و به نتایج خوبی هم دست یافتیم.

تربتی تصریح کرد: در زمستان هم به رغم آن که شرایط سختی را از نظر مصرف گاز طی کردیم و در عین حال در شرایط تحریم قرار داشتیم، اما به لطف خداوند و همه تلاشگران شرکت ملی گاز ایران، این مشکلات و چالش‌ها به فرصتی برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم تبدیل شد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که زمان آن رسیده بود که ما شرکت‌های تابعه و فرعی خود را بیشتر از منظر نگاهی هلدینگی مدیریت کنیم، گفت: شرکت‌های تابعه و فرعی ما اکنون به بلوغ رسیده و عملاً چندین سال شرکت‌داری کرده‌اند و اکنون زمان آن رسیده تا مسئولیت‌ها را به خود آنان واگذار کنیم. 

به گفته این مقام مسئول، این کار عملاً کار بسیار خوبی بود؛ به‌گونه‌ای که شرکت ملی گاز ایران در بخش‌های عملیاتی، تولید و توزیع، هیچ مشکلی نداشت؛ چراکه شرکت‌ها کار خود را انجام دادند و ستاد، جنبه‌های پشتیبانی و انضباط مالی را دنبال کرد.

مهندس تربتی در پایان اذعان داشت: خوشبختانه در گازرسانی روستایی و شبکه‌های گازرسانی در شرکت‌های گاز استانی و نیز در بخش پروژه‌های خطوط لوله و ایستگاه تقویت فشار، شرایط بسیار خوبی داشتیم و سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی را انجام دادیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/20 - ١١:٠٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1936
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب