صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

آمادگی همه جانبه براي مقابله با تهدیدات قبل از وقوع حادثه ضروری است

مانور مقابله با قطع گاز در مواقع جاری شدن سیل در شهر کلاته رودبار از توابع شهرستان دامغان برگزار شد.

سعید غلامی رئیس اداره گاز شهرستان دامغان با اعلام این خبر گفت: این مانور به جهت آمادگي همه جانبه در برابر انواع بحرانها، بالا بردن سرعت عمل و سنجش ميزان توانمندي نيروها در مواجهه با تهدیدات در شهر کلاته رودبار برگزار شد.

رئیس اداره گاز شهرستان دامغان در مورد نحوه برگزاری این مانور با اشاره به اینکه سناریوی مانور قطع جریان گاز به علت وقوع سیل بعد از بارش شدید باران و پس از تماس به ۱۹۴ آغاز شد افزود: مسئول شیفت بلافاصله بعد از دریافت خبر سریعاً موضوع را به اکیپ سیار در سطح شهر گزارش داده و پس از هماهنگی با رئیس اداره گاز شهر کلاته رودبار مهندس محمد خان بیگی، کلیه اکیپ های امدادی را به محل حادثه اعزام می نمایند. در نهایت اکیپ امداد با توجه به آسیب دیدگی شبکه نسبت به ایمن سازی محوطه، قطع جریان گاز و بستن شیرورودی شبکه مورد نظر اقدام می نمایند.

غلامی به بخشی از اهداف مهم برگزاری این مانور اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای این مانور بیشتر ارزیابی میزان آمادگی گروه‌های امداد رسانی، کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات، ايجاد آمادگي بيشتر براي مقابله با حوادث و بحران ها و كنترل آنها، همچنين ارزيابي نحوه مديريت اجرايي حوادث درشرايط اضطراري، تقويت نقاط قوت و مديريت تهديدات، ارزیابی آمادگی امکانات و تجهیزات موجود، افزایش توان اجرایی  و سطح آمادگی نیروها و تعمیرات در مقابله با حوادث، نحوه و چگونگی استفاده از تجهیزات ایمنی، شناسایی نقاط ضعف و قوت نیروها، توانمند سازی نیروی انسانی و سنجش ميزان اثر آموزشهاي پرسنل و ارزيابي عملكرد آنها در مواجه با شرايط اضطراري و ... است.

رئیس اداره گاز شهرستان دامغان به عملیات اجرایی این مانور اشاره کرد و گفت: آشنايي كامل گازبانان به منطقه و تسلط و شناخت كامل شبكه و خطوط انتقال همچنين نقاط حساس كه احتمال خطر در آنها بيشتر است و متعاقبا" عكس العمل سريع و به موقع و جلوگيري از هدر رفت وقت، سرعت عمل پيمانكار در رسيدن به محل وقوع حادثه از جمله نقاط قوت برگزاری این مانور می باشد.

گفتنی است با توجه به شرايط خاص كشور و شیوع ويروس كرونا، انجام اين مانور با تجهيزات حفاظتي و بهداشتي انجام گرديد

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/08 - ١٢:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1386
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب