صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

تمرین عملیاتی سطح A شرکت گاز استان سمنان برگزار شد

تمرین عملیاتی سطح A شرکت گاز استان سمنان با حضورغلامرضا بهمن نیا رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مهندس کارخایی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، به صورت همزمان در سمنان و مهدیشهر برگزار شد

 در مراسم افتتاحیه این تمرین، بهمن نیا رئیس امور HSE شرکت ملی گاز ایران، ارتقاء سطح پایداری و تاب آوری شرکت را از مهم ترین ضرورتهای اجرای تمرینهای عملیات در شرایط اضطراری برشمرد و ابراز امیدواری کرد برگزاری موفق این تمرین گام برجسته ای از سوی شرکت گاز استان سمنان در این زمینه باشد.

بهمن نیا ادامه داد: همه نیروهای عملیاتی حاضر در تمرین سرمایه های قابل اعتماد و اتکاء شرکت گاز هستند و حضور در جمع آنان را فرصتی مغتنم دانست.

 علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز سمنان در این مراسم گفت: سه اصل، آمادگی‌های قبل از بحران، حین بحران و پس از بحران در شرایط اضطراری مهم هستند گفت: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که سیستم مدیریت شرایط اضطراری را داریم که همه افراد سازمان در شرایط پیش، حین و پس از بحران بدانند که چه‌کاری باید انجام دهند و این امر محقق نخواهد شد مگر در سایه تمرین.

وی در ادامه افزود: برگزاری تمرین های عملیاتی در این سطح باعث می شود نقاط قابل بهبود شناسایی و با اصلاح و بهینه سازی اقدامات، هنگام بروز شرایط اضطراری، عملکرد مناسبت تری از مجموعه نیروهای عملیاتی شاهد باشیم.

شریفی نژاد هدف اصلی اجرای این تمرین ارزیابی آمادگی کلیه کارکنان در شرایط اضطراری، ارزیابی تیم های واکنش و تجهیزات پشتیبانی مورد نیاز، تمرین و ارزیابی عملکرد تیم های خدماتی و امدادی داخل استان و تیمهای معین از سایر استان های تهران، قم،اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران ، گلستان و منطقه 3 عملیات انتقال گاز و ارزیابی عملکرد تیم های پدافندی بسیج شرکت گاز استان سمنان طراحی و اجرا شده است.

شریفی نژاد گفت: سرمایه‌های انسانی ارزشمندی در شرکت گاز استان سمنان و سایر شرکتهای معین برای ارائه خدمات مناسب در شرایط اضطراری داریم که به همهه آنها افتخار می کنیم.

 

گفتنی است: تمرین عملیاتی سطح A شرکت گاز استان با سناریوی از پیش برنامه ریزی شده با موضوع خرابکاری در تاسیسات گاز از روز یازدهم  آبان ماه طی دو روز با موفقیت و دستیابی به نتایج از پیش تعیین شده انجام گرفت.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/12 - ١٦:٢٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1783
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب