صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان:

روش‌های بازیاب حرارت به‌عنوان یک راهکار در میان فناوری‌های بهینه‌سازی انرژی مطرح می‌باشد

هدف از اجرای این پروژه پژوهشی بازيابی انرژي از گازهاي گرم خروجي گرمکن و تولید آب مقطر جهت استفاده در گرمکن ایستگاه تقلیل فشار می باشد.

به گزارش روابط عمومی؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان از برگزاری جلسه ارائه نتايج پروژه پژوهشی « مطالعه، ساخت و بررسی عملکرد آب شیرین کن تبخیری با استفاده از مبدل بازیاب حرارت لوله گرمایی در دودکش هیترایستگاهای CGS » با حضور همکاران ستادی و نواحی این شرکت به صورت ويدیو كنفرانس خبر داد.

وی با بیان اینکه روش‌های بازیاب حرارت به‌عنوان یک راهکار در میان فناوری‌های بهینه‌سازی انرژی مطرح می‌باشد، گفت: بخش زیادی از حرارت گازهای دودکش هیتر تلف می شود که اگر بتوان این حرارت تلف‌شده را بازیابی نمود، مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از سوخت اولیه قابلیت ذخیره سازی دارد.

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان با اشاره به اینکه نتایج اجرای این پروژه صرفه اقتصادی دربردارد، گفت: با توجه به اهميت اقتصادي انرژي و همچنين انرژي هاي پاك در این پروژه با آزمایش تجربی و به صورت میدانی عملکرد مبدل لوله گرمایی  به منظور بازیابی حرارت و پیش گرم کردن ورودی سیستم آب شیرین کن تبخیری مورد بررسی قرار گرفت و نتایج نشان داد سیستم مورد نظر توانایی تولید 2.5 لیتر آب مقطر در ساعت در واحد سطح آب شیرین کن را دارد که با صنعتی سازی آن می توان آب مقطر مورد نیاز گرمکن های گاز را تأمین کرد.

مستخدمین حسینی استفاده از لوله های گرمایی و تولید آب شیرین با استفاده از بازیاب حرارت را از جنبه های نوآوری این پروژه دانست و افزود: مقایسه نتایج مطالعه حاضر با مطالعات قبلی نشان می‌دهد، تولید آب مقطر برای روش پیشنهادی در این پروژه، بالاتر از دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن دیگر می‌باشد. 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/28 - ١٠:١٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 78
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب