صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

با حضور کارشناسان شرکت ملی گاز ایران ؛

برخی مسائل رگولاتورهای خانگی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت

نشست بررسی مسائل برخی رگولاتورهای خانگی با حضور کارشناسان مدیریت گازرسانی و شرکتهای گاز استانی با هدف بالابردن ضریب ایمنی و افزایش طول عمر تجهیزات آن ها به صورت وبینار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی؛ علیرضا اعوانی مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اشاره به مطالب فوق، گفت: در این نشست به برخی موارد شناسایی شده از سوی شرکت گاز استان سمنان در خصوص عملکرد ایمنی رگولاتورها و بررسی استانداردهای مورد نظر پرداخته شد و مقرر گردید موضوع در کمیته ای متشکل از نمایندگان خبره  شرکت های گاز استانی و امور مهندسی، مدیریت گازرسانی به دقت بررسی و ضمن بازنگری و روزآمد کردن استانداردهای مربوط اقدامات اصلاحی در جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی و عملکردی رگولاتورها از طریق واحدهای بهره برداری و نیز شرکت های سازنده به‌عمل آید.

اعوانی با این بیان که عملکرد صحیح رگولاتورهای خانگی علاوه بر نقش اساسی در تقلیل فشار و اندازه گیری فشار استاندارد گاز تحویلی به مشترک، تأثیر بسزایی در حفظ ایمنی مصرف گاز دارد افزود: کیفیت قطعات بکار رفته در رگولاتور فاکتور مؤثری در  افزایش طول عمرمفید و عملکرد این تجهیز می باشد و در صورت هرگونه خلل در این زمینه علاوه بر ایجاد خطا در اندازه گیری گاز تحویلی به مشترک؛ مخاطرات ایمنی را به دنبال خواهد داشت.

در این نشست برخی نکات ایمنی در مکانیزم ساختاری رگولاتورهای خانگی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مقرر شد مباحث مطرح شده در کارگروه تخصصی که از بین صاحب نظران شرکت های گاز استانی  و امور مهندسی مدیریت گازرسانی تشکیل می گردد مورد رصد و پایش قرار گرفته و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

لازم به ذکر است عملکرد رگولاتورها کاهش فشار گاز شبکه شهری به میزان مورد نظر و ثابت نگه داشتن این فشار متناسب با میزان مصرف دستگاه های گاز سوز مشترک می باشد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/14 - ١٣:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 134
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب