صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

سرپرست شرکت گاز استان سمنان خبر داد:

مانور تاب آوري شبكه سراسري انتقال گاز ايران با مشاركت فعال شركت گاز استان سمنان برگزار شد

با هدف ارزيابي و سنجش ميزان آمادگي واحدهاي امدادي و عملياتي با فرض كاهش توليد گاز طبيعي در پارس جنوبي و ميزان تاب آوري خطوط انتقال سراسري و از طريق مديريت مصرف در بخش صنايع به منظور جلوگيري از قطع گاز بخش خانگي، این مانور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ علیرضا اعوانی سرپرست شرکت گاز استان سمنان در این رابطه گفت: به محض دريافت دستور از ستاد مديريت بحران شركت ملي گاز مبني بر لزوم كاهش مصرف گاز در بخش صنايع عمده و غيرعمده، بلافاصله در سطح شركت گاز استان و ادارات گاز شهرستان ها کمیته مدیریت شرایط اضطراری تشكيل و ضمن تشريح وضع موجود، برنامه ريزي لازم حسب اولويت هاي از پيش تعيين شده جهت ايجاد محدوديت مصرف گاز مشتركين صورت پذيرفت.

 وی افزود: همزمان مراتب شرايط اضطراري به فرمانداران شهرستان ها اعلام و هماهنگي هاي لازم با شركت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه، جهت تأمين سوخت جايگزين براي صنايع مورد نظر به عمل آمد.

اعواني با اشاره این موضوع که در اين مانور براي اولين بار سناريويي متفاوت براي كاهش تبعات ناشي از محدوديت تحويل گاز به صنايع در نظر گرفته شده است، گفت: بر اين اساس قطع و يا محدوديت مصرف به حداقل تعداد صنايع كاهش خواهد يافت.

سرپرست شرکت گاز استان سمنان در پایان ضمن تشکر از تمامي  همكاران در شركت گاز استان سمنان و نيز ادارات و سازمان هاي ذیربط كه در اجراي اين مانور مشاركت داشتند قدردانی نمود و افزود:

برگزاري اينگونه مانورها منجر به ايجاد و تقويت سطوح آمادگي واحدهاي امدادي و عملياتي در امر مديريت بحران شده و مي تواند به هنگام بروز حوادث و بحران هاي واقعي منجر به كاهش تبعات منفي و  اتفاقات غيرمترقبه گردد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/01 - ١٢:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 607
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب