صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان خبر داد:

یکی از بهترین روشهای کاهش نشر متان بازرسی و نگهداری مستقیم از تأسیسات است.

طراحی سیستم برنامه ریزی تعمیرات بر مبنای روش بازرسی و نگهداری مستقیم (DI&M)، برای پایش و کاهش نشر فرار متان از تأسیسات شرکت گاز استان سمنان

به گزارش روابط عمومی؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس پژوهش شرکت گاز استان سمنان از برگزاری جلسه آموزشي و ارائه نتايج پروژه « بازرسي و نگهداري مستقيم DI&M» با حضور همکاران ستادی و نواحی شرکت گاز استان سمنان به صورت ويدئو كنفرانس خبر داد.

وی افزود: مشکل اصلی در شناسایی نشر متان از تجهیزات این است که نشرها(به ویژه نشر فرار یا همان نشتی) غیر قابل مشاهده، نامنظم و بدون جلب توجه رخ می دهند.

مستخدمین با اشاره به اینکه بازرسی و نگهداری مستقیم از تأسیسات یکی از بهترین روشهای کاهش نشر متان می باشد، افزود: با تشخیص محل نشر، اندازه گیری، اولویت بندی و تعمیر تجهیزات معیوب از انتشار متان به محیط کاسته و باعث صرفه جویی اقتصادی می شود. به علت اينكه  انواع مختلف تجهیزات دارای پتانسیلهای نشتی مختلفی هستند باید یک برنامه مدیریت نشر فرار شامل موارد ثبت مقدار نشتي با استفاده از تجهیزات پیشرفته اندازه گیری میزان نشت مديريت داده هاي ثبت شده و مستند سازي را طراحي كرد.

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان درپایان گفت: در صورت اجرای سیستمDI&M ، تجهیزات بازرسی شده، نشتی ها مشخص، کدگذاری و تعمیر می شوند و برنامه بازرسی ادواری برمبنای تاریخچه نشتیهای قبلی و سیاستهای سازمان انجام میشود؛ همچنین باتوجه به اینکه این طرح منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای سازمان می شود، امکان استفاده از مکانیزمهای بین المللی برای ثبت پروژه و فروش گواهی های کاهش انتشار در بازارهای بین المللی وجودخواهد داشت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/20 - ٠٨:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 359
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب