صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

سرپرست شرکت گاز استان سمنان خبر داد

حدود ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز با اجرای رایگان طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها

تأسيسات قديمي موتورخانه‌ها با اصلاحاتی که در آن‌ها انجام می‌شود، به راندمان بالاتری دست پیدا می کند و مردم به‌عنوان حلقه مرکزی این زنجیر، نافع اصلی این طرح می باشند.

به گزارش روابط عمومی؛ علیرضا اعوانی، سرپرست شرکت گاز استان سمنان در مصاحبه با رسانه استانی از طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری خبر داد و گفت: سرانه مصرف انرژي كشور خصوصاً مصرف گاز طبيعي از سرانه بسياري از كشورهاي ديگر بالاتر است و بر همين اساس به منظور جلوگيري از اتلاف در مصرف گاز، وزارت نفت و شركت ملي گاز ايران طرح کشوری بهينه سازي موتورخانه های خانگی و تجاری را كه مي تواند منجر به كاهش 10 درصدي مصرف گاز گردد را با مشارکت شركتهاي گاز استاني اجرا می نماید.

وی افزود: در حال حاضر، طرح اصلاح موتورخانه‌ها سه اقدام مهم را شامل می‌شود که عبارتند از: اصلاح و ترميم عايق كاري، تنظيم مشعل و نصب سيستم ضد رسوب که با اجراي تمهيدات فني دراین 3 بخش بهینه سازی انجام پذیر است.

علیرضا اعوانی به چگونگی فرآیند ثبت نام مشترکین در سامانه اشاره کرد و گفت: مشمولین این طرح مشترکینی با مصرف ميانگين گاز بيش از 2500 متر مكعب در سال های 97 و 98 می باشند که می توانند به سایت شرکت ملی گاز ایران به آدرس Nigc.ir مراجعه و با کلیک بر روی منوی بهینه سازی موتورخانه ها نسبت به ثبت نام اقدام نموده و توافق نامه را تکمیل نمایند.

اعوانی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای انجام این طرح ملی اضافه کرد: اميدواريم علاوه بر صرفه جويي در پرداخت هزينه هاي مصرف گاز و مديريت هزينه خانواده، سهمي بيشتر در جلوگيري از آلايندگي محيط زيست داشته باشیم که به موجب آن آثار ريشه‌اي اشتغال‌زايي، حفظ محيط زيست و صرفه جويي بیشتری را شاهد خواهیم بود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/28 - ١٣:٣٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 506
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب