صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

به منظور عبور موفق از فصل سرما؛

تدوین برنامه افزایش تاب آوری شبکه در شرکت انتقال گاز ایران

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از افزایش برنامه‌های تاب‌آوری شبکه انتقال گاز جهت عبور موفق از فصل زمستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی دانا، در جلسه هماهنگی با مدیران ستادی و مناطق عملیات که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اعلام این خبر، گفت: برنامه های تعمیراتی شرکت انتقال گاز ایران در نیمه نخست سال جهت انتقال پایدار گاز به مصارف خانگی، نیروگاهی و صنعتی بر اساس برنامه زمانبندی شده در حال انجام است تا برای ورود به زمستان دغدغه ای وجود نداشته باشد.

وی به برنامه افزایش تاب آوری شبکه انتقال گاز در فصل زمستان با شناسائی و جایگزینی توربین هایی با کارکرد عملیاتی کمتر در شرایط بحرانی اشاره کرد و افزود: برنامه های تعمیراتی و اورهال زمانبندی شده برای تاسیسات تقویت فشار گاز که ساعت کارکرد عملیاتی بالایی داشته اند، در 6 ماهه نخست سال انجام شده است.

جمشیدی دانا با بیان این که شرکت انتقال گاز تدابیری برای ورود به زمستان اندیشیده است، اظهار داشت: همانطوری که می دانیم پایداری انتقال گاز اهمیت ویژه ای داشته از این رو، تعمیرات اساسی ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و خطوط لوله، بازدیدهای دوره‌ای، پیگرانی هوشمند و تعویض پوشش به موقع انجام شده تا خللی در فرآیند انتقال پایدار گاز طبیعی به هموطنان در فصل سرد سال به وجود نیاید.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران به تعمیرات خطوط لوله نیز اشاره کرد و گفت: در 5 ماهه نخست سال با تلاش شبانه روزی کارکنان توانستیم نسبت به نشت یابی بیش از 3 هزار کیلومتر خطوط لوله، بیش از 2 هزار مترمربع تعویض پوشش و همچنین پیگرانی تمیزکننده و هوشمند جهت آمادگی در نیمه دوم سال اقدام کنیم.

جمشیدی دانا با اشاره به رکورد انتقال گاز در سال گذشته که با همکاری و تلاش کارکنان شرکت انتقال گاز ایران در راستای خدمت رسانی به مردم انجام شد، ادامه داد: در سال جاری نیز با برنامه ریزی های انجام شده، می بایست با آمادگی کامل ناوگان توربین ها و خطوط لوله از فصل سرد سال با موفقیت عبور کنیم تا هیچ گونه نگرانی در تامین انتقال پایدار گاز طبیعی به مصارف خانگی، نیروگاهی و صنعتی وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: توربین هایی که در فصل زمستان کارکرد کمتری دارند نیز شناسایی شده‌اند تا در مواقع بحرانی و تعمیرات پیش بینی نشده در فصل زمستان بتوانیم در کمترین زمان ممکن جابجایی توربین را انجام داده تا در انتقال پایدار گاز خللی ایجاد نشود.

گفتنی است، در این جلسه همچنین پیشنهاداتی درخصوص انجام تمهیدات لازم درخصوص انعطاف عملیاتی جهت انتقال پایدارگاز با هماهنگی میان مناطق عملیاتی و مدیریت دیسپچینگ ملی گاز مطرح و مقرر شد امکان سنجی آن حداکثر تا یک ماه آینده بررسی شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/21 - ١٢:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 618

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: