صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان:

نرم افزار مدیریت دانش، کلیدی برای استفاده از تجارب و دانش های اندوخته شده می باشد

سامانه مديريت دانش ابزاري جهت تسهيل فرايند مديريت دانش است و در این سامانه هر فرد با استفاده از كلمه عبور اختصاصي خود مي تواند نسبت به ثبت دانش و تجربه به دست آمده خود مبادرت ورزد.

به گزارش روابط عمومی؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان با اشاره به استقرار و راه اندازی سامانه مدیریت دانش در این شرکت، گفت: به منظور جاری سازی نرم افزار مدیریت دانش در سطح شرکت گاز استان سمنان و پیرو معرفی ارزیابان دانشی واحدها و امور، جلسه هماهنگی در نیمه دوم تیرماه سال 1400 در محل سالن کنفرانس شرکت گاز استان سمنان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه تغییرات در فرهنگ سازمان، رفتار و فرآیندها معمولا به وسیله مدیریت دانش به وجود می آید و سازمان ها با ایجاد مدیریت دانش سعی در کنترل دارایی های عقلایی و ایجاد ارزش دارند، گفت: در هر سازمانی، یک سیستم مدیریت دانش منظم؛ کارایی کارکنان، رضایت مشتری و کیفیت کلی خدمات را بهبود می‌بخشدو پایگاه مطمئنی برای داده‌های دقیق و قابل اعتماد فراهم می‌کند.

مستخدمین حسینی به کارایی نرم افزار مدیریت دانش اشاره کرد و افزود: به منظور ایجاد فرهنگ مدیریت دانش به شکلی مؤثر، سازمان‌ها از نرم افزار مدیریت دانش (Knowledge Management Software) برای ثبت، ذخیره و انتشار دانش در سطح گسترده‌ای استفاده می‌کنند.

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان در پایان اشاره ای به قابلیت ها و کارکردهای این نرم افزار داشتند که در ذیل به برخی از این موارد اشاره شده است:

ثبت و بازيابي مستندات ارزشمند و دانش هاي ايجاد شده در ذهن كاركنان شركت

ثبت دانش ها با نام ايجاد كننده آن با هدف حفظ ملكيت

شناسايي و معرفي متخصصان در حوزه هاي مختلف دانش و معرفي آن ها به ساير كاركنان شركت

طرح مسائل و مشكلات با متخصصان بوسيله ارتباط مستقيم با كاركنان و اخذ بهترين راهكارها

ايجاد بستر مديريت مشاركتي بوسيله ايجاد ارتباط مستقيم مديريت ها و كاركنان شركت و اخذ بهترين تصميم گيري ها براي مديران و ...

لازم به توضیح است مدیریت دانش به معنای شناسایی، ایجاد، ذخیره، بازیابی و به اشتراک گذاری اطلاعات و دانش در داخل یک سازمان است؛ در همین راستا همکاران می توانند به آدرس Km.nigc.ir مراجعه و موارد دانشی خود را ثبت نمایند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/22 - ١٣:٤٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 191
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب