صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

طرح های پژوهشی؛ گامی مؤثر در جهت بهینه سازی و ارتقای سطح علمی کارکنان

به گزارش روابط عمومی؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان از برگزاری جلسات شورای پژوهش در این شرکت خبر داد و گفت:

این جلسات با هدف بررسی دو طرح پژوهشی با عنوان بهينه سازي و آناليز حرارتي هيترهاي ايستگاه تقليل فشار گاز با استفاده از سه روش استفاده از نانو سيال، تحريك لايه مرزي و بهينه سازي احتراق و ساخت بستر تست در مقياس آزمايشگاهي و همچنین بررسی امکان سنجي استفاده از مشتقات گياهان بومي آنغوزه ((Ferula به عنوان بودار کننده غیرمصنوعی برای گاز طبیعی با حضور اعضای شورای پژوهش در سالن کنفرانس شرکت گاز استان سمنان برگزار شد.

وی افزود: بررسی این طرح های پژوهشی در راستای رفع نیازهای شرکت و کمک به حل مسائل موجود و بهینه سازی و ایجاد بستری مناسب برای ارتقاء سطح علمی می باشد.

رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان به هدف بررسی طرح پژوهشی اول یعنی بهينه سازي و آناليز حرارتي هيترهاي ايستگاه تقليل فشار گاز اشاره کرد و گفت: افزایش راندمان حرارتی در ایستگاههای تقلیل فشار گاز، به عنوان یک مصرف کننده انرژی می تواند سبب کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ­ای شود.

وی ادامه داد: این طرح پژوهشی توسط اعضاي هيئت علمي دانشگاه صنعتي قوچان ارائه گرديد و مقرر شد پس از بررسی وضعیت موجود و معرفی نانو ذرات مختلف رایج مانند اکسید مس، آلومینیوم و ... در کنار نانو ذرات گرافن کوانتوم دات و گرافن نانو شیت ها که خواص بسیار مناسب حرارتی و پایداری در سیال آب را دارند، به مطالعه فنی و اقتصادی استفاده از روشهای مختلف ذکر شده بر روی مبدل­های فوق پرداخته و نتایج بهینه برای هر طرح ارائه گردد و در نهایت با ساخت یک نمونه از هیتر فوق در مقیاس آزمایشگاهی، نتایج بهینه بدست آمده بر روی سیستم آزمایشگاهی تست و مقایسه گردد.

مستخدمین حسینی به هدف بررسی طرح پژوهشی دوم یعنی بررسی امکان سنجي استفاده از مشتقات گياهان بومي اشاره کرد و گفت: هدف از این طرح پژوهشی بررسي امكان استخراج ماده شيميايي موثر بودار كننده گياه بومي آنغوزه(متیکه) و بررسي امكان توليد ماده بوداركننده گاز طبيعي با پايه گياهي بيان داشتند كه در اين جلسه پيشنهاد پژوهشي موضوع مذكور توسط دانشگاه صنعتي اميركبير ارائه گرديد.

 گفتنی است با توجه به شرايط خاص كشور و شیوع ويروس كرونا، اين جلسه با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گرديد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/25 - ١٢:٤٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 930
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب