گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
شنبه 4 اسفند 1397   06:58:39
اخبار
16:171397/11/6 شنبه
علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان:
کاهش حوادث مشترکین گاز مستلزم کار جمعی کلیه دستگاه های مسئول است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سمنان؛ جلسه مدیریت حوادث مشترکین گاز طبیعی و آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، نمایندگان سازمان نظام مهندسی، آتش نشانی، شهرداری و سایر دستگاه‌های مرتبط در این شرکت برگزار گردید.
علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اهمیت ایمنی مشترکین گاز طبیعی از منظر مسئولیت های اجتماعی شرکت گاز و جایگاه نامناسب استان سمنان در شاخص تعداد حوادث گاز در بخش خانگی به میزان مصرف گاز گفت: مهمترین عامل در موضوع ایمنی، فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی است و فرهنگ‌سازی مصرف ایمن گاز مستلزم کار جمعی کلیه دستگاه‌های مؤثر در فرهنگ عمومی به ویژه آموزش و پرورش، صدا و سیمای مرکز استان و رسانه های بومی است.
وی با تأکید بر نقش بی بدیل سازمان نظام مهندسی استان در بازرسی و تاییدیه لوله کشی گاز ساختمان ها بر اساس مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان، خواستار تشکیل تیم‌های بازرسی ویژه تایید لوله کشی گاز پس از وقوع بلایای طبیعی به ویژه در مناطق زلزله زده جهت تسریع در وصل گاز مشترکین به صورت ایمن و جلوگیری از وقوع حوادث ثانویه آتش سوزی و انفجار در شرایط نابسامان پس از زلزله گردید.
شریفی نژاد با اشاره به گستردگی بیش از ۴ هزار کیلومتری زیر ساخت و خطوط گاز ایجاد شده در سطح استان و پراکندگی وسیع جمعیت در این استان، صیانت از ایمنی و امنیت این زیرساخت از ابتدا تا انتهای چرخه عمر محصول را از مصادیق بارز پدافند غیر عامل در استان دانست.
مدیرعامل شرکت گاز به تهیه نقشه راه و سناریوی بلوک بندی شبکه های گاز اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده استفاده از شیرهای قطع کن اتوماتیک خطوط گاز در دستور کار این شرکت قرار دارد.
در این جلسه ایرج کارخایی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با تشکر از همکاری و تعامل مناسب شرکت گاز استان در راستای پیگیری اهداف و برنامه‌های پدافند غیرعامل گفت: در بخش های مختلف اقدامات بسیار خوبی در راستای حفظ و صیانت از دستاورد ها و دارایی های بخش گاز در استان سمنان انجام شده که در راستای اهداف و رسالت پدافند غیرعامل است. وی استان سمنان را استانی شاخص از نظر مبحث امنیت دانست و بر ضرورت پیگیری مسائل ایمنی مشترکین گاز و ارتقاء سطح فرهنگ مصرف ایمن و بهینه گاز در سطح استان تأکید نمود.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما