گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
شنبه 4 اسفند 1397   07:10:21
اخبار
12:411397/11/9 سه‌شنبه
شرکت ملی گاز ایران؛ نماد توسعه عدالت اجتماعی در کشور

در حال حاضر و هم‌زمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب و به برکت انقلاب اسلامی و تلاش های صورت گرفته، تقریباً همه مردم کشور از نعمت گاز استفاده می کنند و شرکت ملی گاز ایران به عنوان متولی این امر توانسته عدالت اجتماعی را در سطح کشور توسعه دهد که خود، دستاورد بسیار بزرگی است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، با پیروزی انقلاب و آغاز فعالیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سال 1357، رویکرد و شکل جدیدی از عرصه خدمت رسانی با هدف پیروی از آموزه های دینی که همانا محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم، توجه به همنوعان و رسیدگی به بی بضاعتان است، به عنوان لازمه برقراری عدالت، رفاه نسبی و پیشرفت در معرض دید جهانیان قرار گرفت و شرکت ملی گاز ایران نیز افتخار آن را داشت که همگام و همراه با دولت های مختلف در راستای تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران که همانا تلاش در جهت توسعه عدالت اجتماعی با بهره مند کردن تمامی هم میهنان ارجمند از ثمرات گسترش و توسعه خدمات و تولیدات صنعت گاز کشور است، تلاشی شایسته کند.
بر پایه این گزارش، در حال حاضر حاصل این تلاش شبانه روزی، رسیدن سهم گاز طبیعی در سبد مصرف انرژی فسیلی کشور به بیش از 70 درصد است.
به برکت انقلاب اسلامی، رشد گازرسانی همواره روند رو به رشدی را در کشور طی کرده، به طوری که در حال حاضر تعداد شهرهای گازرسانی شده از 8 شهر در سال 1357 به 1135 شهر و تعداد روستاهای گازرسانی شده نیز از یک روستا به 27198 روستا رسیده است.
این گزارش می افزاید؛ در جریان گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور نیز که با هدف توزیع عادلانه بهره مندی از منابع ملی انجام شده، تاکنون بالغ بر 345 هزار و 100 کیلومتر شبکه داخلی شهری و روستایی احداث و بیش از 11 میلیون و 460 هزار انشعاب نصب و حدود 26 میلیون و 550 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی (بالغ بر 97 درصد جمعیت شهری و بیش از 77 درصد جمعیت روستایی) کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار و تعداد نیروگاه های گازرسانی شده نیز از 14 مورد در سال 1357 به 83 نیروگاه رسیده است.
امید می رود با تکمیل عملیات گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان و تا پایان سند چشم انداز، تمامی جمعیت شهری و روستایی کشور که قابلیت گازرسانی به آن هاوجود دارد، از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.
شرکت ملی گاز ایران؛ انقلابی‌ترین صنعت، خودکفاترین صنعت و مردمی‌ترین خدمت
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما