گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
شنبه 4 اسفند 1397   06:53:27
اخبار
13:521396/11/11 چهارشنبه
پروژه گازرسانی روستایی و مجموعه‌های تولیدی در شهرستان‌های استان سمنان هم‌زمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان تصریح کرد: بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های شرکت گاز استان سمنان در دهه فجر با اعتباری بالغ‌بر 88 میلیارد ریال صورت می‌گیرد.
وی افزود: پروژه‌های گازرسانی به هشت روستای شهرستان دامغان و 3 روستای شهرستانهای گرمسار و آرادان به بهره‌برداری می‌رسد.
شریفی‌نژاد خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان دامغان علاوه بر منصورکوه؛ هفت روستای باقی‌مانده قهاب رستاق این شهرستان شامل ده قاضی- سلطانیه-صالح آباد- صلح آباد- فخرآباد- فرات و قاسم آباد از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند. همچنین مجتمع واحدهای تولیدی کشاورزی منطقه خلخالیه و روستای امامزاده ذوالفقار شهرستان آرادان و روستاهای شورقاضی و سعدآباد گرمسار نیز در دهه فجر امسال به شبکه گاز متصل می گردند.
وی افزود: در این دهه مبارک پروژه گازرسانی به روستاهای تاش و درخانیاب از توابع شهرستان شاهرود با اعتباری بالغ بر 37 میلیارد ریال با حضور مدیران عالی‌رتبه استانی کلنگ‌زنی می‌شود.
شریفی نژاد با اشاره به خدمات و اقدامات و برنامه‌های شرکت گاز استان سمنان در دولت تدبیر و امید گفت: گازرسانی به ۶ محور و شهرک صنعتی استان سمنان با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال، گازرسانی به ۸۱۹ واحد صنعتی و کشاورزی و افزایش برخورداری این دو بخش تاثیر گذار در حوزه کسب و کار استان از ۱۹۲۳ به ۲۷۴۲ مشترک از اقدامات شاخص شرکت گاز استان سمنان در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی بوده است.
وی ادامه داد: بر اساس سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و با توجه به منافع چشمگیر اقتصادی و زیست محیطی جایگزینی مصرف گاز طبیعی بجای مصرف فرآورده های نفتی، شرکت گاز استان از سال 92 تا 96 به طور میانگین سالیانه 55هزار متر مکعب در ساعت مصرف گاز را جایگزین مصرف فرآورده های نفتی نموده است. به عبارت دیگر در طول دوره خدمت این دولت به طور میانگین بجای مصرف 5میلیارد لیتر فرآورده های نفتی از گاز بهره برداری شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان تصریح کرد: با اجرای پروژه‌های در دست اقدام شرکت گاز ؛ ضریب نفوذ گاز در روستاهای این استان به 89 درصد می‌رسد که با توجه به ضریب پراکندگی جمعیت استان و هزینه بالای توسعه زیرساخت در آن؛ این شاخص نشان از تلاش خستگی ناپذیر و همت جهادی کارکنان خدوم این شرکت دارد.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما