گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
شنبه 4 اسفند 1397   06:25:24
اخبار
08:371396/11/14 شنبه
مشعل افتتاح گازرسانی به هشت روستای شهرستان دامغان در دومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی توسط دکتر چاوشی استاندار سمنان در روستای فرات روشن شد.

به گزارش روابط عمومی، پروژه‌های گازرسانی به منصورکوه و هفت روستای دهستان قهاب رستاق شهرستان دامغان با حضور استاندار و مدیران استانی و شهرستانی در روستای فرات افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در این مراسم گفت: خداوند متعال را شاکریم که به برکت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توجه به همه آحاد جامعه و بهره مندی عادلانه همه هم میهنان از خدمات دولت از جمله برخورداری و استفاده از انرژی پاک گاز طبیعی دستور کار همه دولتمردان است.
شریفی نژاد افزود: چشم انداز شرکت گاز استان در افق برنامه ۱۳۹۹ افزایش سهم گاز طبیعی در سبد انرژی استان به ۷۰ درصد است. وی ادامه داد: گازرسانی به روستاها با هدف گسترش رفاه و عدالت و گازرسانی به واحدهای تولید و صنعتی با هدف رونق تولید و اشتغال از راهبردهای شرکت گاز برای دستیابی به این چشم انداز است.
مدیرعامل شرکت گاز به سکونت ۶.۷ نفری در هر کیلومتر مربع از استان اشاره کرد و گفت این شاخص به تنهایی گویای هزینه بالا و سختیهای فراوان ایجاد و توسعه زیرساخت در سطح این استان است و تنها زمانی که مشعل گاز در هر نقطه از این استان پهناور برافروخته می شود کام فرزندان شما در مجموعه کارکنان و پیمانکاران شرکت گاز شیرین می گردد.
شریفی نژاد ادامه داد: برای گازرسانی به روستاهای ده قاضی،سلطانیه،صالح آباد، صلح آباد، فخرآباد، فرات و قاسم آباد بیش از یازده کیلومتر شبکه داخلی با فشار Psi60 اجرا شده است و مجموعا ۲۶۸ خانوار ساکن در این روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند. وی افزود: در پروژه گازرسانی به روستای تاریخی منصورکوه که همزمان با آغاز بهره برداری این هفت روستا به شبکه گاز متصل می شود نیز ۲۱۰۰ متر خط تغذیه و شبکه داخلی و یک باب ایستگاه تقلیل فشار گاز با اعتباری بالغ بر پنج ونیم میلیارد ریال احداث شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با تأکید بر اینکه همه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند؛ تصریح کرد: با افتتاح این طرحها ۳۰۰ خانوار ساکن این هشت روستا از نعمت گاز بهره مند شدند و به این ترتیب ضریب نفوذ گاز در روستاهای شهرستان دامغان به ۸۵ درصد رسید. در حالیکه هم اکنون به طور میانگین ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز برخوردار است.
شریفی نژاد در پایان ابراز امیدواری نمود ظرفیت تأمین انرژی ایجاد شده علاوه بر پوشش مصرف خانگی روستائیان منطقه؛ زمینه توسعه صنعت و رونق تولید این شهرستان را بیش از پیش فراهم سازد و مردم منطقه با استفاده ایمن و بهینه گاز قدردان این نعمت الهی باشند.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما