گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
شنبه 4 اسفند 1397   07:17:03
اخبار
23:561397/11/13 شنبه
گاز به شرقی ترین نقطه استان رسید.
در دومین روز از گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مشعل افتتاح گازرسانی به دو روستای شهرستان میامی روشن شد.

به گزارش روابط عمومی، پروژه‌های گازرسانی به روستاهای عباس آباد و چشمه سفید شهرستان میامی با حضور مدیران استانی و شهرستانی در روستای عباس آباد افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در این مراسم گفت: خداوند متعال را شاکریم که به برکت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توجه به همه آحاد جامعه و بهره مندی عادلانه همه هم میهنان از خدمات دولت از جمله برخورداری و استفاده از انرژی پاک گاز طبیعی دستور کار همه خدمتگزاران نظام اسلامی است.
شریفی نژاد افزود: چشم انداز شرکت گاز استان در افق برنامه ۱۳۹۹ افزایش سهم گاز طبیعی در سبد انرژی استان به ۷۰ درصد است. وی ادامه داد: گازرسانی به روستاها با هدف گسترش رفاه و عدالت و گازرسانی به واحدهای تولید و صنعتی با هدف رونق تولید و اشتغال از راهبردهای شرکت گاز برای دستیابی به این چشم انداز است.
مدیرعامل شرکت گاز به پراکندگی گسترده جمعیت استان و سکونت ۷ نفری در هر کیلومتر مربع از استان اشاره کرد و گفت این شاخص به تنهایی گویای هزینه بالا و سختیهای فراوان ایجاد و توسعه زیرساخت در سطح این استان است و تنها زمانی که مشعل گاز در هر نقطه از این استان پهناور برافروخته می شود کام فرزندان شما در مجموعه کارکنان و پیمانکاران شرکت گاز شیرین می گردد.
شریفی نژاد ادامه داد: برای گازرسانی به روستاهای عباس آباد و چشمه سفید بیش از بیست و یک کیلومتر شبکه داخلی و دو باب ایستگاه قلیل فشار گاز با صرف اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با تأکید بر اینکه همه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند؛ تصریح کرد: با افتتاح این طرحها ۲۵۰ خانوار ساکن این دو روستا و واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه از نعمت گاز بهره مند شدند و به این ترتیب ضریب نفوذ گاز در روستاهای شهرستان میامی به ۹۸ درصد رسید. در حالیکه هم اکنون به طور میانگین ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز برخوردار است.
شریفی نژاد در پایان ابراز امیدواری نمود ظرفیت تأمین انرژی ایجاد شده علاوه بر پوشش مصرف خانگی روستائیان منطقه؛ زمینه توسعه صنعت و رونق تولید این شهرستان را بیش از پیش فراهم سازد و مردم منطقه با استفاده ایمن و بهینه گاز قدردان این نعمت الهی باشند.
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما