گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
چهارشنبه 21 آذر 1397   13:26:26
اخبار
19:001397/1/23 پنجشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان به مرآت خبر داد: حذف آبونمان گاز و عودت مبالغ به حساب بستانکاری مشترکان

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان از کاهش 40 درصدی قربانیان قاتل خاموش در استان خبر داد و گفت: طی سال گذشته 2 هم استانی بر اثر گازگرفتگی جان باختند.
علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه تعداد مشترکین گاز در استان 280 هزار و 71 نفر است، گفت: از این تعداد شهرستان شاهرود با 71 هزار و 966 نفر و سمنان با 68 هزارو 841 نفر بیشترین تعداد مشترکین گاز را دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اشاره به اینکه حدود 80 درصد مصرف گاز استان در بخش صنعت و نیروگاهی است، بیان کرد: حدود 20 درصد از گاز استان در مصارف خانگی، تجاری، آموزشی و سایر مصارف می باشد.
وی با اشاره به اینکه مصرف گاز استان در زمستان امسال حدود 557 میلیون مترمکعب بوده است، گفت: مصرف گاز در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 8.5 درصد کاهش یافته است.
شریفی نژاد، مهمترین دلیل کاهش مصرف گاز در زمستان امسال را شرایط دمایی و گرمای نسبی هوا نسبت به زمستان سال 95 عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در ادامه افزود: بیشترین مصرف گاز استان در سال 96 متعلق به شاهرود است و رتبه بعدی مصرف متعلق به شهرستان سمنان می باشد.
وی با بیان اینکه با توجه به زیرساخت های فراهم شده در سطح استان، گفت: ریسک تأمین انرژی گاز در استان در کمترین حد ممکن است.
شریفی نژاد همچنین تصریح کرد: در سال 96 با هیچ گونه قطعی گاز در استان مواجه نبودیم.
وی با بیان اینکه آبونمان و هزینه خدمات مستمر از سوی شرکت ملی گاز حذف شده است، گفت: مبالغ اضافی دریافت شده در این خصوص در قبوضی که در حال توزیع هستند به حساب بستانکاری مشترکین منظور شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با توجه به اینکه ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان نزدیک به 85 درصد است، افزود: پروژه های گاز روستایی در دست اقدام است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
شریفی نژاد در ادامه اظهار کرد: تا پایان سال 97 حدود 90 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه در سال 96 تعداد فوتی های ناشی از گازگرفتگی 2 نفر بوده است، گفت: یک نفر به علت انفجار ناشی از نشت گاز فوت کرده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اشاره به کاهش فوتی های ناشی از گازگرفتگی در سطح استان، افزود: 5 نفر در سال 95 بر اثر گازگرفتگی در سطح استان جان باختند.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما